Лабораторна діагностика – невід’ємна частина медицини, без якої немислима повноцінна медична допомога.

Саме тому, лабораторний супровід у закладі здійснювався з дня його заснування, тобто з 1946 року. Тоді, щоправда, єдиний спеціаліст у маленькій пристосованій кімнаті на горищі двоповерхового будинку на вулиці Суворова, 6 (нині – вул. Степана Бандери) виконував лише загальні аналізи крові, сечі та мазків.

Нині клініко-діагностична лабораторія – це 6 відділів, розташованих в окремих кабінетах першого поверху адміністративного корпусу та кабінеті №8 жіночої консультації, обладнаних сучасною лабораторною апаратурою, інструментарієм та реактивами, в яких працює 27 спеціалістів з лабораторної діагностики, в т.ч. лікар-лаборант, 2 біологи, 24 лаборанти.

Очолює відділення клініко-діагностичної лабораторії – Коноваленко Олесь Валентинович, лікар-лаборант з вищою кваліфікаційною категорією. Старшим лаборантом відділення є Нікітіна Світлана Миколаївна.

Основним завданням лабораторії залишається – своєчасне та якісне виконання лабораторних досліджень у вагітних, роділь, породіль, гінекологічних хворих та новонароджених. Поруч з цим, в умовах сьогодення, актуальності набуває обов’язкова специфікація та уніфікація методик, внутрішньолабораторний та міжлабораторний контроль якості досліджень.

Клініко-діагностичною лабораторією проводяться широкий комплекс лабораторних досліджень крові, сечі, сперми та урогенітальних зіскобів.

Окрім традиційних методів досліджень (загальні аналізи крові, сечі, біохімічний аналіз крові, дослідження системи гемостазу, дослідження сечі по Нечипоренко, по Зимницькому, дослідження урогенітальних зіскобів на біоценоз піхви та на урогенітальні інфекції, ревмопроби, якісне визначення HBsAg), в лабораторії проводяться сучасні методи дослідження (аналіз крові на ретикулоцити, пряма проба Кумбса, визначення антитіл до еритроцитів за системою АВ0 (резус-антитіла), показники водно-сольового обміну та газів крові, визначення гормонів (альфа-фетопротеїн (АФП), хоріонічний гонадотропін (β-ХГЛ), естріол вільний (Е3)), спермограма, діагностика TORCH-інфекцій).

Зазначені потужності відділення забезпечують швидкий та якісний лабораторний супровід лікувально-діагностичного процесу під час перебування пацієнтів в КЗ “Луцький клінічний пологовий будинок”.