Пологове відділення – це саме те місце, де проходять найцінніші моменти у житті кожної вагітної та з’являється на світ Нове життя.

У пологовому відділенні перебувають роділлі під час пологів та породіллі з новонародженими у післяпологовому періоді.

Пологове відділення №1 розташоване на ІІ та ІV поверхах акушерського корпусу, має у своєму складі 5 індивідуальних пологових залів та 25 одномісних палат спільного перебування матері й дитини після народження.

Під час перебування у відділенні спеціалізована медична допомога роділлям/породіллям надається висококваліфікованим та сумлінним персоналом у складі 9 лікарів, 21 акушерки та 18 молодших сестер медичних, котрі цілодобово є поруч та готові допомогти у будь-яку хвилину.

Очолює відділення лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії Горавська Ірина Іванівна, у тандемі з яким працює старша акушерка – Сінельнікова Оксана Вадимівна.

В нашому відділенні втілено в практику ведення пологів та післяпологового періоду відповідно до сучасних світових принципів перинатальної допомоги, які рекомендовані ВООЗ/ЮНІСЕФ та засновані на принципах доказової медицини.

На сучасному етапі основною метою надання медичної допомоги у відділенні є забезпечення безпечності для жінки та дитини при мінімальному втручанні в фізіологічний процес пологів та післяпологового періоду.

Головними принципами ведення пологів у відділенні є:

– індивідуальний пологовий зал, оснащений функціональним ліжком, спеціальним медичним обладнанням, апаратурою, засобами для ведення пологів (м’яч, стілець, шведська стінка, килимок), максимально оздоблений до домашніх умов, де жінка перебуває протягом пологів;

– сімейні пологи – присутність, за бажанням жінки, підготовленого партнера у пологах;

– вільне пересування жінки під час пологів та вибір нею оптимального положення для народження дитини (на ліжку, на боці, на стільці тощо);

– немедикаментозне знеболення пологів: психопрофілактична підготовка та підтримка, масаж, правильне дихання, знеболюючі пози, водні процедури (душ, ванна), аудіо терапія (прослуховування релаксуючої музики);

– обов’язкова оцінка стану дитини при народженні;

– встановлення тактильного («шкіра-до-шкіри») та зорового («очі-в-очі») контакту між матір’ю та новонародженим;

– рання та всебічна підтримка грудного вигодовування.

Персонал відділення володіє позитивним досвідом ведення самостійних пологів у жінок з рубцем на матці (які мають кесарів розтин в анамнезі) та у пацієнток з тазовим передлежанням плоду.

Розуміючи цінність, важливість та приватність зв’язку між мамою та новонародженою дитиною, всі післяпологові палати у відділенні є індивідуальними та призначені для спільного перебування матері й дитини до виписки.

Аби момент насолоди від народження дитини тривав протягом усього часу перебування в закладі – ми піклуємося про створення зручних та комфортних умов в палатах, а також цілодобово надаємо фахову практичну та теоретичну підтримку.

Ми сподіваємося, що перебування в пологовому відділенні №1 КЗ “Луцький клінічний пологовий будинок” залишиться світлою і теплою згадкою в пам’яті наших пацієнток.