Центр планування сім’ї та репродукції людини є структурним підрозділом КЗ “Луцький клінічний пологовий будинок” та розміщений на 4 поверсі корпусу жіночої консультації.

Очолює Центр лікар акушер-гінеколог вищої категорії – Шендибило Лариса Яківна. Окрім завідуючої в структурі центру працює 4 лікарі, серед яких кандидат медичних наук.

В нашому центрі планування сім’ї спеціалізований прийом пацієнтів ведеться по наступних напрямках:

–      контрацепції та медичних аспектів планування сім’ї;

–      невиношування вагітності;

–      непліддя;

–      гінекологічної ендокринології;

–      медичної психології.

В кабінеті контрацепції і медичних аспектів планування сім’ї пацієнтам надається необхідна інформація та консультування відносно сучасних методів контрацепції. Лікарем здійснюється індивідуальний підбір методу контрацепції відповідно до вподобань і можливостей використання методів планування сім’ї як подружньою парою, так і окремо жінкою.

В кабінеті з питань невиношування вагітності ведеться прийом жінок зі звичним невиношуванням, передчасними пологами в анамнезі, проводяться обстеження з кольпоскопією та фото фіксацією, а також здійснюється підготовка жінки до вагітності.

В кабінеті з питань лікування непліддя та гінекологічної ендокринології використовуються сучасні методи обстеження, діагностики та лікування (загально клінічне, бактеріологічне, вірусологічне, імунологічне та генетичне обстеження, визначення гормонів та метаболітів, здійснюється ультразвукове дослідження та фолікулометрія), проводиться проба на індивідуальну сумісність пари. Проводиться консультування та обстеження жінок в пери- та менопаузальному періоді з підбором індивідуальної гормонозамісної терапії.

Медичним психологом проводиться індивідуальна та групова консультація вагітних та гінекологічних пацієнток.

З метою підвищення обізнаності з актуальних питань планування сім’ї та репродукції людини лікарями Центру проводиться активна санітарно-просвітницька робота серед населення міста та області, особливо молоді.

Персонал Центру планування сім’ї завжди радо допоможе Вам у вирішенні проблем щодо збереження репродуктивного здоров’я!